Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2019

Milli Bayramlarımızı Neden Kutlarız

Türk kültüründe dini bayramların yanı sıra milli bayramların da çok önemli yerleri vardır. Türk milleti ve Türkiye, tarihte bugün bulunabildiği yerlere gelebilmek adına çok büyük kayıplar vermiştir ve çok büyük fedakarlıklar yapmıştır. Bu fedakarlıkları ve Türk milletinin sahip olduğu azmi hatırlatmak ve canlı tutmak amacıyla milli bayramlarımızı coşkuyla kutlarız.

Milli bayramlar sayesinde geçmişte yaşadığımız olayları hafızamızda canlı tutar, sahip olduğumuz şeylerin kıymetini daha iyi anlarız. Örneğin 19 Mayıs, 23 Nisan gibi tarihlerde Türkiye’nin ve Türk halkının hayatlarında yeni dönem anlamına gelen bazı olaylar yaşanmıştır. Bu günleri kutlayarak geçmişte yaşayan Türk insanlarıyla hem aramızda bir köprü kurarız, hem de sahip olduğumuz milli değerlerin kıymetini hatırlar ve daha iyi anlarız. Türk milletinin geçmişte yaşadığı başarılar tarihte eşine az rastlanan nitelikte başarılardandır. Bu yüzden bizler de bu günleri kutlayarak bu günlerin anlam ve önemini hatırlarız.

Milli bayramlar bizlerin sahip olduğu en önemli değerlerden oldukları için ülke çapında coşkuyla kutlanırlar. Bu bayramlar sayesinde milli değerler, geçmişte toplumumuzun yaşadığı sıkıntılar ve değişiklikler herkes tarafından hatırlanır, herkeste bir millet olma duygusu uyanır. Millete mensup olan insanlar ise bu bayramlar sayesinde aynı günlerde aynı milli duyguları hissederler, bu sayede herkes birlik ve beraber olur, sevinçler, üzüntüler ortak yaşanır. Bu ortak duygular ise millet olabilmemizi kolaylaştıran duygulardır.

 

Geçmişte yaşanılan zorlukları ve sıkıntıları hatırlamak, onların bugün birdaha yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini kavramak açısından bir millet için milli bayramların olması önemli bir şeydir.

Milli Bayramlarımızı Neden Kutlarız Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz